Венеціанська штукатурка — розкішно, натурально, довговічно

 Якщо ви затіяли ремонт і хочете мати стильний та оригінальний інтер’єр — неодмінно зверніть увагу на венеціанську штукатурку. Цей унікальний декоративний матеріал зробить ваш дім розкішним. Ми ипропонуємо сучасні рішення для оформлення інтер’єрів і лише бездоганні матеріали для оздоблення.

 Венеціанську штукатурку почали використовувати ще у Стародавньому Римі, де і розробили її склад та технологію нанесення, яка практично не змінилася до сьогодні. Згодом вона стала головним атрибутом оздоблення палаців королів і вельмож. В епоху Відродження цей декоративний матеріал пережив друге народження у Венеції, звідки й походить сама назва «венеціанська». Мерехтлива, глянцева поверхня мармурової обробки має розкішний вигляд і відтворює ефект дорогого природного каменю.

 Способи нанесення і технології виготовлення венеціанської штукатурки бувають різними, однак, найекологічнішою вважається вапняна, до її складу входять мармуровий пил, кольорові пігменти і гашене вапно. Такий декоративний матеріал повністю безпечний для людини, забезпечує хорошу транспірацію (паропроникність), сприяючи природному обміну вологи у приміщенні, запобігає появі цвілі і зараженню бактеріями. Тобто стіни «дихають», вбирають надмірну вологу і повертають її назад, коли повітря у кімнаті стає сухим. Також виготовляють акрилову венеціанську штукатурку на основі водної дисперсії синтетичних смол. Вона більш еластична, стійка до перепадів температури, але має меншу паропроникність.

Остаточний вигляд венеціанки на поверхні залежить від майстерності спеціаліста, за допомогою різних технік нанесення можна досягти оригінальних ефектів і фактур. Таке покриття підходить для будь-якого приміщення і не потребує спеціальної підготовки стін. Ним можна оздобити спальню, вітальню, коридор, кухню і навіть ванну кімнату. Сучасні виробники пропонують широку палітру кольорів від насичених благородних тонів до ніжних пастельних. Венеціанську штукатурку розділяють на декілька основних видів: глянцева, матова, напівматова. Даний ефект залежить від вмісту у матеріалі дрібнішого чи крупнішого мармурового пилу. Матовості поверхні або перламутрового блиску можна досягти і завдяки спеціальному воску.

Ще одна перевага якісної декоративної штукатурки — менший розхід матеріалу, тоді як дешевого матеріалу на ту ж площу потрібно набагато більше.

Венеціанська штукатурка — дорогий матеріал, проте повною мірою виправдовує свою ціну. Її довговічність підтверджена століттями, а стіни, оздоблені нею, зберігають свою красу впродовж багатьох років. Особливого догляду венеціанка не потребує, з неї легко видаляється бруд і пил, головне використовувати м’’яку ганчірку, спеціальні засоби чи просту мильну воду. Крім того, цей матеріал має хорошу вогне- і ударостійкість. Штукатурку наносять у декілька шарів і вона, ніби, перетворюється на камінь, стає дуже міцною. На завершення її зазвичай покривають натуральним воском. Сучасні розробки восків із високою стійкістю і захисними властивостями дозволяють застосовувати венеціанську штукатурку навіть для оздоблення фасадів.

Експериментувати і створювати унікальні дизайнерські рішення з венеціанською штукатуркою легко, адже класика вічна і завжди в моді.