Декоративні оздоблення — якість виправдовує ціну

Сьогодні декоративні фарби та штукатурки –– один із найпопулярніших оздоблювальних матеріалів, у порівнянні з традиційними шпалерами і фарбами, вони мають багато безумовних переваг.

Це саме той матеріал, на якому не варто економити — придбавши дешевший варіант, ви ризикуєте залишитись у програші, адже розчарування від поганої якості триває набагато довше, ніж радість від низької ціни. Спочатку декоративні оздоблення вважалися виключно дорогим елітним матеріалом, але її стрімке поширення дало поштовх до створення бюджетних аналогів. Дешеві матеріали на перший погляд мало чим відрізняються від дорогих, але, якщо ознайомитися з їхніми характеристиками, то одразу стає зрозуміло, за що варто доплачувати. Якісні оздоблювальні матеріали вирізняються натуральністю, екологічністю, високою паропроникністю і довговічністю.

 У майстерні декору «MULTIDECOR» ви можете обрати бездоганні декоративні матеріали, які зроблять ваш інтер’єр довершеним і слугуватимуть довгі роки.

 

Переваги дорогих декоративних матеріалів

 

Натуральні, екологічні.   Якісні штукатурки виготовляють із природних матеріалів: гашеного вапна, кам’яного пилу і натуральних пігментів, фінішним покриттям слугує бджолиний віск. Такі штукатурки — гіпоалергенні і нетоксичні, не виділяють шкідливих речовин, не мають сильно вираженого запаху, вони абсолютно безпечні для здоров’я. Їх можна використовувати у дитячих кімнатах, лікувальних установах тощо.

 Існують певні види акрилових фарб та штукатурок (сполучна речовина — акрилові смоли), що не зважаючи на вміст штучних інгредієнтів, є не шкідливими і майже нічим не поступаються вапняним. Процес виготовлення і тестування таких синтетичних матеріалів потребує великих затрат, тому їхня вартість майже така ж, як і натуральних штукатурок.

 Бюджетні оздоблювальні матеріали містять не настільні якісні складники і не забезпечують таку ж екологічність. Можуть виділяти стійкий запах під час висихання і спричиняти алегічні реакції. Тому, перш, ніж купувати матеріал, слід протестувати його.

 

Паропроникні. Вапняні інтер’єрні штукатурки мають хорошу паропроникність, що дозволяє виводити надмірну вологу із приміщення без утворення конденсату і грибка на стінах. Це дуже важливо, адже погана транспірація сприяє утворенню чорної цвілі, яка шкодить здоров’ю і псує естетичний вигляд оздобленої поверхні. Крім того, тривале перебування у приміщеннях з надмірною вологістю повітря збільшує ризик захворювань дихальних шляхів.

 Процес гідратації вапняного каменю триває десятиліттями — вапно впродовж багатьох років поглинає вологу з навколишнього середовища і утримує її всередині власної мінеральної структури. Тому натуральне вапняне покриття не лише регулює вологість приміщення, а й забираючи надлишок водяної пари, набуває міцності.

 Недорогі оздоблювальні матеріали — синтетичні і забезпечують вдесятеро меншу транспірацію, утворюючи у приміщенні своєрідний вакуум. Вони погано пропускають водяну пару, як наслідок на поверхні скупчуються краплі води — звідси надмірна вогкість, сирість і цвіль. Стіни не «дихають» і кімнати слід постійно провітрювати.

 

Універсальні.   Якісна декоративна штукатурка чудово наноситься на будь-яку поверхню: ​​бетонну, цегляну, дерев’яну, металеву тощо. Приховує недоліки базової поверхні — тріщини, відколи, «бульбашки», старе покриття. Робота з цим матеріалом, хоча і потребує неабиякої майстерності, дозволяє реалізувати сміливі дизайнерські рішення. Штукатурки підходять для оздоблення внутрішніх стін, стель і фасадів різноманітних стилів.

 

Вогне-, ударостійкі, тепло- , гідро- і звукоізолюючі.   Якісні інтер’єрні матеріали мають відмінні гідроізоляційні властивості, добре утримують тепло в приміщенні, не вбирають запахів і стійкі до вогню. Стіни, оздоблені вапняними штукатурками, краще ізолюють від шуму, ніж пофарбовані або обклеєні шпалерами. Вапняні штукатурки дуже щільні за рахунок нанесення декількох шарів. Завдяки унікальному складу штукатурка з часом лише міцнішає, не тріскається при ударах, у неї можна акуратно вбити цвях або вкрутити шуруп. Крім того, вона здатна витримати температурні перепади від -20°С до +50°С.

 

Довговічні.   Термін експлуатації елітних оздоблювальних матеріалів практично необмежений. Якщо вам набрид колір стін, його можна змінити за допомогою спеціальних фарб, восків, гелів. При появі певних дефектів, проводять реставрацію, яка дозволяє відновити первинний вигляд.

 

Економні.   Добротні декоративні матеріали гарно лягають на поверхню, тому для покриття тієї ж площі їх потрібно значно менше, ніж неякісних.

 

Як визначити якість матеріалу?

Одразу відрізнити якісну дорогу штукатурку від неякісної важко. Тому, щоб переконатися у правильності свого вибору, попросіть у магазині, пред’явити документи, які підтверджують якість товару: сертифікат якості, медичні висновки, договір з постачальником тощо. Якщо ви замовили великі об’єми оздоблювальних матеріалів, то зверніть увагу на упаковку, вона має бути оригінальною. Для впевненості проконсультуйтеся з майстром, який робитиме ремонт або вибирайте матеріал разом з ним. Взагалі, одними з кращих декоративних матеріалів вважаються італійські, оскільки вимоги щодо якості та екологічності цієї продукції в Італії дуже високі.